spotkanie z pielęgniarką w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2017

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyło się spotkanie profilaktyczne najmłodszych wychowanków edukacji wczesnoszkolnej z panią Joanną Wojtyną, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka oddziałowa na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Nysie. Podczas prelekcji poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z kąpieli słonecznych oraz wodnych w trakcie wypoczynku letniego, pani Joanna przypomniała uczniom jak ważna jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zwróciła uwagę na stosowanie odpowiednich preparatów z filtrami UV, przypomniała również o ochronie oczu oraz głowy przed słońcem. Pani Joanna udzieliła uczniom praktycznych wskazówek jak ustrzec się przed ukłuciem kleszcza oraz użądleniem lub ukąszeniem różnego rodzaju owadów. Wspomniała o odpowiednim ubiorze w trakcie wędrówek leśnych oraz stosowaniu środków odstraszających, których substancje aktywne powodują, że człowiek jest niewyczuwalny dla kleszczy, komarów i innych uciążliwych owadów. Podczas prelekcji poruszono też kwestie bezpieczeństwa dzieci w trakcie wycieczek górskich, kąpieli wodnych oraz spotkań z nieznajomymi osobami.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Bezpieczne Wakacje 2017”.