Uczciliśmy Światowy Dzień Wolontariusza

5.grudnia to Światowy Dzień Wolontariusza i Wolontariatu. Został ustanowiony w 1985 roku przez ONZ. Jest to wyraz uznania pracy wolontaryjnej i docenienie trudu całej rzeszy wolontariuszy zaangażowanych w działania pokojowe, humanitarne, medyczne, w walkę o przestrzeganie praw człowieka, organizowanie akcji społecznych.
    Nasz Szkolny Wolontariat dział na rzecz środowiska lokalnego i środowiska rówieśniczego.
   Dzisiaj w dniu swojego święta nasi wolontariusze otrzymali nowe koszulki oraz małe, słodkie conieco z rąk p. dyrektor z wyrazami podziękowania za dotychczasową działalność.
  Zaraz potem grupa wolontariuszy wyruszyła ze "słodką" mikołajową przesyłką na oddział pediatryczny szpitala w Nysie, by mali pacjenci wiedzieli, że w magiczną grudniową noc Mikołaj nie zapomina o chorych dzieciach!!!