ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC

Nasza szkoła znalazła się wśród 270 szkół, które na zakończenie roku szkolnego włączyły się do akcji pomocy Nepalowi. To azjatyckie państwo 25 kwietnia 2015 roku zostało dotknięte trzęsieniem ziemi, w wyniku czego zginęło ponad 9000 ludzi, zostało zniszczonych 500 tysięcy domów. Miliony Nepalczyków pozostały bez dachu nad głową, 1 700 tysięcy dzieci potrzebuje pomocy. Polska Akcja Humanitarna organizuje akcję SOS NEPAL, a jej ramach #ZamiastKwiatkaNiosęPomoc. Polegała ona na tym, żeby zamiast kupować kwiaty na zakończenie roku dla nauczycieli, wrzucić do puszek pieniądze i tym samym pomóc potrzebującym.

Nasi nauczyciele, uczniowie i rodzice odpowiedzieli na apel i udało nam się zebrać ponad 700 zł (wszystkie szkoły zebrały ponad 170 000 zł), które zostaną przekazane PAH na zakup żywności i namiotów dla mieszkańców Nepalu. Serdecznie dziękujemy tym , którzy się przyłączyli, a tych, którzy nie zdążyli zapraszamy na stronę PAH, gdzie można kupić koszulki #SOSNEPAL