ŚWIĘTO HOSPICJÓW

10 października na całym świecie obchodzony jest co roku Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej .Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę opieki hospicyjnej a także wsparcie i rozwój tej formy opieki nad ludźmi terminalnie chorymi.
    Co oznacza "hospicjum"?. To z łaciny - gościnność, przyjęcie pod swój dach osób potrzebujących. Z biegiem czasu nazwa ta przylgnęła do schronisk i szpitali.
   Nasza szkoła od 7 lat współpracuje z nyskim hospicjum im. św. Arnolda Jenssena. W ramach tej współpracy Szkolna Grupa Wolontaryjna organizuje od kilku lat koncerty charytatywne, uczniowie i nauczyciele biorą udział w Marszach Nadziei, w corocznym Święcie Żonkila. Wykonujemy też żonkile z bibułki na akcję charytatywną, pielęgnujemy Szkolne żonkilowe Pole Nadziei, a w końcu odwiedzamy co najmniej dwa razy w roku z drobnymi upominkami chorych pacjentów.
     Pamiętajmy i wspierajmy idee hospicyjne, której maleńki dodatek stanowi nasza szkolna działalność, bo hospicja to też życie!!!!