"Szlachetna Paczka" w naszej szkole

Kolejny raz nasza szkoła zaangażowała się w wyjątkową akcję niesienia mądrej pomocy. W tym roku postanowiliśmy pomóc rodzinie z czwórką dzieci. Dzięki wielkiej hojności naszych uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać najpotrzebniejsze produkty spożywcze, chemię gospodarczą, odzież, kupiliśmy buty dla wszystkich dzieci, a nawet tonę węgla.
W dniu finału "Szlachetnej Paczki"  14 grudnia czworo nauczycieli naszej szkoły przewiozło 48 paczek do magazynu, a następnie z wolontariuszami i św. Mikołajem udało się do rodziny, której pomogliśmy.
Spotkanie było bardzo wzruszające, łzy płynęły nie tylko z oczu obdarowanych. Dzieci niesamowicie cieszyły się z nowych ciepłych kurtek i butów. Wielką radość sprawiły książki i drobne podarunki. Najważniejszym jednak prezentem okazał się opał, po raz pierwszy od 10 lat dom jest ogrzewany węglem.

Jako koordynatorki akcji w szkole chciałybyśmy bardzo podziękować całej społeczności za ofiarność, pomoc przy segregacji, pakowaniu i transporcie darów. Dzięki mądrej pomocy daliśmy innym spokojniejszą, jaśniejszą przyszłość.

Ewa Witkowska i Beata Trzaska