Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna paczka"

Po raz trzeci nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka".

Początki były skromne, ale od dwóch lat do wsparcia wybranych rodzin przyczynia się społeczność całej szkoły, uczniowie oraz ich nauczyciele.

W tym roku gromadziliśmy rzeczy, by pomóc dwóm wybranym rodzinom - starszemu małżeństwu oraz mamie z dwójką chorych dzieci. Staraliśmy się pogromadzić rzeczy wymienione w liście potrzeb a także to, co może się przydać w każdym gospodarstwie domowym, czyli żywność, środki higieniczne, pościel i odzież. Zgromadzone produkty pozwoliły łącznie na zapakowanie 55 paczek. Ale paczki to nie wszystko! Jednej z rodzin została dowieziona jeszcze tona węgla na opał.

W czwartek sortowaliśmy produkty do paczek, w piątek pakowaliśmy same paczki, a w niedzielę przekazaliśmy je do magazynu - wolontariuszom, którzy docelowo przewieźli zebrane rzeczy do rodzin.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, za dar serca, bo zanim zasiądziemy do świątecznych stołów, ważne jest to, żebyśmy pomyśleli o innych - potrzebujących wsparcia.

Relacja z dostarczenia i rozpakowania szlachetnej paczki przez "naszą" rodzinę

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyliście w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczeni paczki.

Podczas spotkania z rodzina radości nie było końca. Pani Agnieszka była najbardziej zadowolona z odkurzacza i inhalatorów, które zostały użyte już w dniu otrzymania paczki, ponieważ chłopcy są przeziębieni.

Jednocześnie śliczne wyposażenie pokoiku dla chłopców (wszystko z Kubusiem Puchatkiem) – pościel i zasłonki, wywołały łzy u mamy maluchów.

Dzieci nie mogły się oderwać od zabawek, rozrywając kolejne pudełka, za każdym razem krzyczeli z zachwytu.

Także za artykuły chemiczne, żywność i ubranka dla chłopców pani Agnieszka była niezmiernie wdzięczna wszystkim darczyńcom. Pozwolą one na długi czas ograniczyć wydatki na ich zakup, co z kolei przełoży się na możliwość odłożenia pieniędzy na turnus rehabilitacyjny.

Pani Agnieszka cieszyła się każdym drobiazgiem, na przemian śmiała się i płakała. Ciągle powtarzała, ze strasznie dziękuje i że dla niej to wszystko jest cennym darem. Jest niezmiernie wdzięczna za tak olbrzymią ilość prezentów (28 paczek). Chłopcy przygotowują dla nas laurki.

Ze swojej strony wolontariusz rodziny chce niezmiernie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania o czym świadczy chociażby ilość paczek, wielkich paczek, w których było wszystko o co prosiła rodzina, a nawet wiele ponad to. Wszystkie rzeczy były dobrej jakości. Każda nawet najdrobniejsza rzecz ucieszyła zarówno Panią Agnieszkę jaki i chłopców.

Wolontariusz wyraża nadzieję, ze w przyszłości również zechcemy wyciągnąć dłoń do rodzin w potrzebie.

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłej edycji Szlachetnej Paczki!!!