POMOCE DYDAKTYCZNE Z OPOLA

15 listopada 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyło się uroczyste przekazanie pomocy dydaktycznych do nauki wychowania komunikacyjnego. Dzięki akcji zapoczątkowanej przez jednego z rodziców klasy 3d - pana Mariusza Lasotę - naszą szkołą zainteresował się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu., który zaoferował pomoc.

Pan Henryk Dojka - Sekretarz Wojewódzkiej Rady Biura Ruchu Drogowego oraz uczniowie klasy 4b z planszami

Uroczystość, w której wzięli udział uczniowie klas czwartych oraz 3d rozpoczęła pani dyrektor Bożena Węglarz, witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się m. in.: pan Henryk Dojka - Sekretarz Wojewódzkiej Rady Biura Ruchu Drogowego w Opolu, pan  Józef Adamów - Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie, pani  Urszula Harkawy - Funkcjonariuszka Referatu Szkolnego Straży Miejskiej w Nysie, mł. asp. Sebastian Frankiewicz - Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz pan Mariusz Lasota - inicjator akcji. Następnie zabrał głos p. Henryk Dojka, zwracając dzieciom szczególną uwagę na to, jak ważna jest dobra znajomość przepisów ruchu drogowego i przekazując na ręce uczniów oraz nauczycielki techniki szereg pomocy dydaktycznych, w tym:

Na zakończenie uczniowie klasy 3d pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Dziaduś, wystąpili w krótkim programie słowno-muzycznym związanym z tematyką wychowania komunikacyjnego. Wszyscy występujący artyści otrzymali drobny upominek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Uczniowie klasy 3d w programie słowno-muzycznym