WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Pierwsze dni listopada b.r. upłynęły pod kątem intensywnej edukacji regionalno-patriotycznej.

9. listopada klasy szóste zwiedzały Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Była to wstrząsająca wizyta, która uświadomiła nam, że bliska okolica jest masowym grobem wielu narodów od czasów wojny francusko-pruskiej aż po 1946 rok. Między innymi spoczywa tu na zawsze aż 40 tys. jeńców radzieckich, najgorzej traktowanych, bo nie chroniła ich Konwencja Haska.

Plany zwiedzania kolejnych cmentarzy i pamiątek w terenie trochę pokrzyżowała nam pogoda. Wrócimy tu jednak za rok z kolejnymi klasami szóstymi. Zdołaliśmy jednak złożyć wiązankę kwiatów w imieniu całej społeczności szkoły pod Pomnikiem Jeńców Wojennych.

11. listopada klasa VI a z wychowawczynią p. Katarzyną Ryszewską oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Katarzyny Leśniak brali udział w uroczystej mszy za Ojczyznę oraz złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem "Patriotom Polskim"

Poczet sztandarowy: Ania Hasiak, Patryk Bartnik i Ania Koronczok

Uczennice klasy 6a składają kwiaty

Listopadowe dni zadumy nad powikłanymi losami naszego kraju zakończyły uroczyste apele z okazji 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program przygotowały panie J. Gawlik-Kutowska oraz M. Szlempo wraz z uczniami z klasy 5d i zerówki. Oprawę muzyczną przygotowała pani A. Lis wraz ze szkolnym chórem, a multimedialną p. R. Kret.

Bartek, Agata, Krzysiek, Marcin, Mikołaj i Michał - 5d

Kamila - Polska zakuta w kajdany

Kamila, Kasia, Łukasz, Dominika, Kamila - 5d Jaś, Agatka i Julka z "zerówki"  też wzięły udział w apelu

Chór szkolny - jak zwykle wspaniale wykonał pieśni patriotyczne Ada, Karolina oraz Ola - 5d