POSZUKIWALIŚMY SKARBU FRYDERYKA ii. WIELKIEGO

W środę 7. kwietnia poszukiwaliśmy w Bastionie św. Jadwigi skarbu Fryderyka II. Wielkiego. Działo się tak za przyczyną konkursu ogłoszonego przez Biuro Informacji Turystycznej i NDK.

Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie wybrani uczniowie zapoznawali się z dziejami Nysy i fortyfikacji nyskich, zgodnie z przygotowanymi przez Organizatorów materiałami. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniliśmy sześciu uczniów z najwyższą ilością punktów do reprezentowania szkoły.

W drugim etapie - w Bastionie św. Jadwigi - uczniowie składali mapy z puzzli, odpowiadali na pytania wiedzowe i wykonywali zadania sprawnościowe. Nasza drużyna, której liderem został Olek Kupczak - uzyskała najwięcej punktów i zajęła I. miejsce.

A oto skład zwycięskiej drużyny:

Aleksander Kupczak - kl. VIc

Lucjan Kitajczuk - kl. VIc