W NARODOWE MAJOWE ŚWIĘTA

2. maja 2012 r. - Dzień Flagi oraz 3. maja 2012 r. - 221. rocznicę Konstytucji 3. maja uczciliśmy, jako społeczność szkolna, na wiele sposobów.

Uczniowie wykonywali flagi i kotyliony, którymi dekorowaliśmy klasy. 2. maja, z tymi wykonanymi własnoręcznie flagami uczniowie klas młodszych wzięli udział w gminnych uroczystościach w Rynku, a klasa Vc z panią Anną Lis w uroczystościach pod pomnikiem "Patriotom Polskim".

Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs p.n. "Co wiesz o Konstytucji 3. maja?" Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy.

Klasy IV, V i VI - wytypowane drużyny po pięciu uczniów, przystąpiły do udziału w konkursie "Kocham Cię Polsko". Konkurs ten odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie zmagali się z pytaniami w następujących kategoriach:

1. Strój drużyny

3. Kulinaria

4. Przysłowia

5. ABC, czyli... przeliteruj dane słowo

6. Muzyka

7. Głuchy telefon

8. Rebusy

9. Co to za postać?

Zadania były dopasowane odpowiednio do poziomu każdej klasy. W kategorii klas IV wygrała IVb, II. miejsce - IVa, III. miejsce IVd. W kategorii klas V, zwyciężyła klasa Va, II. miejsce zajęła Vb, a III. Vd, zaś w kategorii klas VI zwyciężyła klasa VIc, a II. miejsce równorzędnie zajęły klasy: VIb i VId. Zwycięzcy również dostali dyplomy i słodycze.

3. maja w 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja klasa VIc złożyła kwiaty pod pomnikiem "Patriotom Polskim" w czasie uroczystości gminnych. Obecny był także nasz poczet sztandarowy oraz opiekunki p. M. Brodziak i p. B. Trzaska.

Mamy nadzieję, że za rok będzie równie kolorowo i różnorodnie.