w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

13. grudnia 1981 roku to dla naszych uczniów już tylko historia. Dla nas dorosłych - to kolejny kamień milowy przybliżający nas do wolności. Smutny czas, gdy nadzieje i radość związana z sierpniem 1980 roku wydawały się kończyć bezpowrotnie.

To czas masowej politycznej emigracji, internowań, przepustek, armatek wodnych, koksowników i milczących telefonów a także godziny policyjnej, po wybiciu której pustoszały zupełnie nasze miasta.

Trzeba dzieciom przypominać o tej bliskiej - dalekiej im historii, by wiedziały jaką cenę zapłaciło pokolenie ich dziadków, rodziców za zminę ustroju, toteż 13. grudnia wybrana grupa uczniów zapaliła znicze pod pomnikiem polskich patriotów i wysłuchała historii o pamiętnych, grudniowych dniach roku 1981, tak mroźnych jak tegorocznie.

Wspólnie udzieliliśmy także wywiadu radiu Nysa.