222. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku szkolnym obchody tego radosnego majowego Święta trwały dość długo ze względu na dni wolne. 30. kwietnia - wtorek - był w szkole dniem biało-czerwonym. Uczniowie przyszli na zajęcia w biało-czerwonych strojach, wykonywali kotyliony i chorągiewki w barwach narodowych, którymi potem udekorowano cały budynek szkoły.

Dzień wcześniej nauczyciele historii przeprowadzili konkurs: "Co wiesz o Konstytucji 3 maja?"

Dopiero 6. maja, po dniach wolnych, odbył się okolicznościowy apel, w czasie którego wystąpił zespół "Mała Nysa" kierowany przez p. Roberta Woźniaka, nasz chór szkolny i aktorzy z klasy VI d, którzy zabrali widzów w podróż z teraźniejszości do minionych czasów ostatniej chwały Rzeczypospolitej związanej z uchwaleniem dokumentu najważniejszego dla wszystkich instytucji w państwie - pierwszego w Europie i drugiego, po konstytucji amerykańskiej, na świecie.

Na koniec apelu nauczyciele historii rozdali nagrody zwycięzcom konkursu "Co wiesz o Konstytucji 3 maja?"

M. Szlempo

J. Gawlik-Kutowska