NASZ WKŁAD WOBCHODY 95. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku, nasza szkoła, wniosła swój wkład w obchody kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Klasa IIa wraz z wychowawczynią p. G. Bartusik oraz poczet sztandarowy brali udział w mszy św. za Ojczyznę oraz w uroczystościach gminnych przy pomniku "Patriotom Polskim".

Po południu wybrana grupa uczniów klas VI prowadzona przez p. J. Gawlik-Kutowską i p. M. Szlempo brała udział w uroczystej imprezie w NDK. Na scenie wystąpili: Aleksandra Stefanowicz, Alicja Zaklukiewicz, Julia Makówka, Karolina Sandomierska, Julia Łaskarzewska, Radosław Rejmoniak, Jakub Szpitalny, Agnieszka Malczyk, Adam Wróblewskim Magdalena Młot, Hanna Doskocz, Szymon Pawlak.

Uczniowie recytowali wiersze: H. Bocheńskiej, A. Asnyka, T. Kubiaka, A. Słonimskiego itd.

Recytatorzy towarzyszyli pieśniom śpiewanym przez uczniów z Nyskiego Studia Piosenki prowadzonego przez p. D. Orłowskiego.

Młodzi artyści cieszyli się tym, że występowali przy ciepłym aplauzie zapełnionej sali widowiskowej oraz tym, że swoim występem i obecnością mogli godnie uświetnić ten jakże ważny w kalendarzu historycznym - dzień.

Uczniowie SP1 na scenie NDK (zdjęcie A.Pieczarka)

Zobacz relację na stronie internetowejUrzędu Miejskiego, a także zdjęcia z koncertu naFacebook'u Miasto i Gmina Nysa.