NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH 74. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

W niedzielę - 13.04.2014 r. - delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 74. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem Patriotom Polskim z udziałem władz gminy i powiatu, NSZZ "Solidarność", młodzieży szkolnej, Straży Pożarnej itd.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili sekretarz Gminny: p. M. Baziuk i p. P. Flakaski. Program artystyczny przygotowała młodzież z LO "Carolinum".

Klasa VI b oraz opiekunki - p. M. Szlempo i J. Gawlik-Kutowska byliśmy jedyną delegacją ze szkół podstawowych, toteż reprezentowaliśmy całą tę grupę wiekową.

Myślimy, że dla naszych dzieci była to pożyteczna, żywa lekcja historii pozwalająca zachować pamięć o pomordowanych przez Rosjan w 1940 roku przedstawicielach polskiej inteligencji (21768 obywateli polskich), po których zostały "sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy".

J. Kaczmarski - "Ballada Katyńska"