97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W Nysie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w bazylice św. Jakuba, a następnie poczty sztandarowe przemaszerowały ulicą Wrocławską na Plac Mikołaja Kopernika, gdzie pod pomnikiem Patriotom Polskim odbyły się główne obchody.

Wiktoria Gruszka, Krystian Pustelnik, Barbara Chwalenia

Natalia Żerkowska, Krystian Podpora, Alicja Hazy

11 listopada 2015 roku, poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie kl. VI c wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Przy pomniku Patriotom Polskim, uczniowie złożyli wieniec i znicze.

Na Placu Kopernika zgromadzone były także dzieci, które z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości wypuściły 97 balonów, które były napełnione helem. Do balonów były przywiązane dziecięce marzenia jak np. praca dla rodziców czy budowa domu, dla osób bezdomnych

Dziękujemy uczniom za piękne uczestnictwo w święcie Niepodległości.

Opiekunowie:  Małgorzata Brodziak i Magdalena Stawik