JAK OBCHODZILIŚMY 98. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI?

W czwartek 10 listopada w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury odbył się XVII Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej. Świetnie (jak zwykle) zaprezentowali się się przedstawiciele naszej szkoły:

I miejsce w kategorii zespoły ze Szkół Podstawowych - Klub Miłośników Dobrej Piosenki - opieka p. K. i J. Ryszewscy

III miejsce w kategorii soliści ze Szkół Podstawowych - Emilia Porchacz

Gratulacje!!!

(foto NDK Nysa)

Zobacz też relację na stronieNDK Nysa

Przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w nyskich obchodach tej ważnej rocznicy. Zobacz relację na stronie UM.

14 listopada klasy 1-3 uczciły Narodowe Święto Niepodległości wspólnym śpiewaniem popularnych pieśni patriotycznych. Wcześniej uczniowie samodzielnie wykonali narodowe kotyliony i flagi.

Było biało - czerwono i uroczyście!

W tym roku 98.rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowaliśmy  14. listopada. Wcześniej - 11.listopada delegacje klas 6a i 6b-wraz z opiekunkami - p.K.Leśniak i p.B.Trzaską - wzięły udział w gminnych obchodach Święta. 14. listopada był dniem kotylionowym - biało-czerwonym, ale też dniem apelowym. Udział w nich wzięli uczniowie klas 4-6 oraz niektórych klas trzecich. Apel nosił tytuł "Pociąg do wolności" -uczniowie zobaczyli filmy o zmianach polskich granic przez wieki, o drogach do wolności, wysłuchali wierszy poetów polskich o treściach związanych z tematyką patriotyczną - a wreszcie wszyscy  zaśpiewali wspólnie znane pieśni - "Rotę", "Pieśń Legionów", pieśń - "Żeby Polska była Polską"itd. Obchody naszego polskiego święta zakończył konkurs historyczny - "Drogi do wolności". Wkrótce ogłosimy jego wyniki.