IRENA SENDLEROWA - KAWALER ORDERU UŚMIECHU - CICHA BOHATERKA

27.stycznia obchodzono Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Holocaust - to, jak wiadomo, masowa, planowana zagłada ludności pochodzenia żydowskiego w czasie drugiej wojny światowej. Jedną z bohaterek tamtych czasów była skromna pracownica urzędu miasta w Warszawie - Irena Sendlerowa. To ona uratowała ponad 2500 dzieci żydowskich z getta.

W ramach lekcji historii uczniowie klas szóstych obejrzeli przesłany przez Rzecznika Praw Dziecka - p. M. Michalaka - film "Historia Ireny Sendlerowej", w reżyserii Andrzeja Wolfa, ilustrowany wieloma materiałami archiwalnymi. Film zrobił duże wrażenie i był przyczynkiem do wielu refleksji na temat czasów pogardy i ludzkiego bohaterstwa.
   Warto także przypomnieć, że od wielu lat realizujemy także projekt "Krokus" - poświęcony pamięci zgładzonych dzieci żydowskich.

List Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka