Małe ojczyzny w literaturze

Uczniowie klas ósmych napisali prace nt. "Małe ojczyzny w literaturze". Do napisania prac posłużyliśmy się poezją Jerzego Kozarzewskiego - poety związanego z Nysą. Uczniowie wykorzystali wiersze ukazujące urodę i historię miasta. Pierwsze miejsce uzyskała Wiktoria W. za literacki obraz ulicy Celnej - czyli historycznego śródmieścia miasta.
    Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka D. i Emilka P. za obraz parku miejskiego - oparty również na poetyckiej impresji J. Kozarzewskiego.
   Chcemy przytoczyć podsumowanie pracy Wiktorii W.: "Choć Nysa jest niewielka, to piękna - powie to każdy przyjezdny i mieszkający tu od lat, dlatego też jest moją małą, cudowną, ukochaną ojczyzną i marzę, żeby zostać tu na zawsze".