228. rocznica Konstytucji 3. maja

Delegacja uczniów  klas ósmych brała dzi¶ udział w gminnych uroczystych obchodach 228.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. maja.

Podczas mszy za Ojczyznę brał udział poczet sztandarowy wraz z opiekunem - p. Katarzyn± Le¶niak. W poczcie sztandarowym byli tym razem uczniowie klasy 8d - Maja Podolska, Ola Hulbój i Karol Grubiak. Ten sam poczet godnie reprezentował nasz± szkołę również pod pomnikiem "Patriotom polskim"

Również uczennice klas 8d i 8b-przygotowały czę¶ć programu artystycznego: Ola Janusz recytowała wiersz Józefa Relidzińskiego -"Radosny dzień", Wiktoria Grzegorek - wiersz Józefa Stacherskiego -"3.maj". Na zakończenie programu Julia Chudy za¶piewała piosenkę Ireny Santor - "Powrócisz tu".

Na zakończenie całej uroczysto¶ci poczet kwiatowy złożył biało-czerwon± wi±zankę w imieniu całej społeczno¶ci szkolnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie placówki - za udział w tej ważnej rocznicy - uchwalenia pierwszej w Europie - a drugiej - po amerykańskiej Ustawie Zasadniczej, która była prób± ratowania istnienia zagrożonego państwa i prób± wprowadzenia postępowych reform.