SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI NIEPODLEGŁEJ

30.10.2019 r.

W dniu 30 października 2019 r. odbył się coroczny Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Niepodległej. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Każdy z nich zaprezentował piosenkę o charakterze niepodległościowym. Występy solistów i zespołów wokalnych oceniało jury w składzie:

p. Katarzyna Ryszewska, p. Marzena Łaszczkiewicz, p. Artur Boryś.

Po burzliwej naradzie jurorzy wyłonili zwycięzców konkursu. W kategorii solistów:

I miejsce – Ewa Kolanko kl. 3a

II miejsce – Antoni Salkiewicz kl. 1c

III miejsce – Izabela Trojak  kl. 1a

Wyróżnienia: Zuzanna Szafrańdska, kl. 3a  oraz Jakub Lewicki kl. 2c

W kategorii zespołów wokalnych:

I miejsce - Zespół z kl. 1a  w składzie: Oliwia Dworak, Róża Krzympiec, Borys Dąbrowski, Jaś Złotowski, Stanisław Hrydziuszko

II miejsce – Zespół z kl. 2c w składzie: Oliwier Broszkiewicz, Oliwia Chromaczak, Wiktor Kowalczyk, Hanna Kowaliszyn, Weronika Krawczyk, Anna Łomnicka, Kacper Kucharczyk

III miejsce – Zespół z kl. 1b w składzie: Aleksandra Wawrzkowicz. Lena Górowska, Stanisław Iwańczyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Nagrodzeni soliści i zespoły to reprezentanci SP1 w Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej w Nyskim Domu Kultury.

Organizatorami konkursu byli:

Małgorzata Gąciarz, Irena Głasek, Katarzyna Leśniak, Artur Boryś.