WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA DO HYMNU”

8.11.2019 r.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
Działania na rzecz krzewienia patriotyzmu m.in. poprzez udział w akcji „Szkoła do hymnu” zostały docenione wiadomością z wyrazami uznania wprost z kancelarii Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i nagrodzone pamiątkowym podziękowaniem dla Społeczności naszej Szkoły.
  Według oficjalnych danych, 8 listopada do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11:11 (symbolicznie odnoszącej się do Święta Niepodległości) przystąpiło w Polsce a nawet poza jej granicami w miejscach zamieszkiwanych przez naszych rodaków: 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w 20 475 placówkach (szkołach, przedszkolach i innych instytucjach związanych z szerzeniem kaganka oświaty).
Cząstka tego dyplomu należy do każdego z nas - do każdego kto dumnie, w postawie na baczność wyśpiewywał słowa: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!".