Warsztaty radiowe i wizyta klasy 7b w siedzibie Radia Nysa

Co to jest news, reportaż czy felieton? Jakie są zasady funkcjonowania mediów? Co wolno a czego nie wolno dziennikarzowi? Na te i inne pytania odpowiadali uczniom klasy 7b dziennikarze Radia Nysa którzy w dniu 02.03.2020r. gościli na warsztatach radiowych w naszej szkole.

Po warsztatach siódemka „szczęściarzy” wyruszyła w odwiedziny do siedziby Radia Nysa.

Podczas zajęć praktycznych była okazja do zapoznania się ze studiem radiowym i całą redakcją.

Uczniowie mogli się również poczuć jak prawdziwi „radiowcy” – każdy z nich wystąpił w programie na żywo opowiadając o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. Mimo początkowej tremy każdy chętnie rozmawiał z prowadzącymi, przesyłając na antenie pozdrowienia dla rodziny oraz kolegów i koleżanek.