UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 ukończyło  611 uczniów klas 1-7.Było to 10 bardzo intensywnych i pracowitych miesięcy-a rezultatem wielu działań stała się ilość wręczonych nagród i wyróżnień różnego szczebla.

W tym uroczystym dniu  zaszczycił nas swą obecnością p. Adam Fujarczuk - dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty - który przekazał wakacyjne życzenia od Burmistrza Nysy - p. K.Kolbiarza, listy gratulacyjne dla nauczycieli i rodziców oraz wyróżnienia dla uczniów klas 1-3 - "Uczeń na Medal". Aż 152 uczniów klas 1-3 otrzymało to wyróżnienie. Starsze dzieci z klas 4-7 otrzymały 204 świadectwa z wyróżnieniem-zwane popularnie świadectwami "z paskiem". Aby otrzymać takie świadectwo, trzeba zdobyć średnią ocen ze wszystkich przedmiotów - powyżej 4,75 oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania. Wśród wyróżnionych była uczennica klasy szóstej uhonorowana nagrodą dyrektora szkoły ze średnią ocen 6.0, wzorowym zachowaniem i 100% frekwencją.

Najbardziej znaczące sukcesy to: 3 laureatów konkursów wojewódzkich /2 laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, 1 laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego/ oraz 4 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W międzynarodowym konkursie matematycznym dwoje uczniów: z klasy trzeciej i piątej uzyskało bardzo wysokie wyniki. Powiodło się także uczestnikom: Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego oraz wielu innych konkursów.

Należy wspomnieć również o sukcesach sportowych - możemy się pochwalić pierwszym miejscem w zawodach wojewódzkich sztafety 4×100 metrów chłopców, drugim miejscem w skoku wzwyż, trzecim miejscem w pływaniu i w biegu przez płotki.

Dobre widomości dotarły także w prawie już ostatnich dniach przed wakacjami - p. dyrektor Bożena Węglarz została odznaczona na Zlocie Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie koło Lipska - medalem Dignitatis Infantis Defensori /Obrońca Praw Dziecka/. Dekoracji pani dyrektor dokonał p. Marek Michalak-Rzecznik Praw Dziecka. Kilka tygodni potem Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu - przyznała pani Jolancie Gawlik-Kutowskiej nominację do tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu. Mamy także obietnice p. dyrektora A. Fujarczuka, że w zimie ruszy w naszej szkole stołówka z prawdziwego zdarzenia.

Zakończyliśmy ten rok zatem z pewną dozą optymizmu.