DUSZNIKI - ZIELONA SZKOŁA KLAS TRZECICH

Wyjazdy klas trzecich na zieloną szkołę stały się już „jedynkową” tradycją. Tak było i w tym roku. Uczniowie klas III a, b, c, d, e, wraz z wychowawczyniami spędziły kilka, niezwykle bogatych w przeżycia dni, w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju.

Jednym z ciekawszych punktów programu były warsztaty w dusznickim Muzeum |Papiernictwa, gdzie dzieci nie tylko poznały historię powstania papieru, ale miały także możliwość samodzielnego jego wytwarzania. Równie ciekawe zajęcia odbyły się w Skansenie Ginących Zawodów w Kudowie Czermnej. Tam uczniowie zwiedzili dawną piekarnię, kuźnię, młyn, wiejskie chaty. Poznali przedziwne stare sprzęty domowe, które niegdyś ułatwiały życie mieszkańcom wsi. Na koniec każdy z uczestników, niczym prawdziwy garncarz, ulepił własnoręcznie miseczkę z gliny. Inne atrakcje to: wędrówki po Górach Bystrzyckich i Orlickich, obserwowanie i poznawanie tajników przyrody, picie wód mineralnych, korzystanie z jaskini solnej, wizyta w Dworku Szopena, zwiedzanie Muzeum Zabawek i Kopalni Złota...

Pobyt na zielonej szkole, to dla większości uczniów pierwsza próba samodzielności, to również szansa na integrację zespołu, poznanie swoich mocnych stron, ale i słabości, z którymi trzeba sobie poradzić w codziennym życiu. Zieloną szkołę życia i koleżeństwa będziemy długo i miło wspominać.

Duszniki - Zielona szkoła klas trzecich IX 2016