KLASY TRZECIE NA ZIELONEJ SZKOLE

W dniach 22-26 wrzenia 2014 roku uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc wraz z wychowawcami uczestniczyli w  projekcie „Zielonej szkoły” w Dusznikach Zdroju. Uczniowie zdobywali nowe wiadomoci i nabywali umiejętnoci  poprzez obserwacje podczas wycieczek,  działanie w rodowisku przyrodniczym  i  zajęcia warsztatowe.

W ci±gu pięciu dni na uczniów czekało  wiele atrakcji.   Dzieci dzielnie maszerowały  po wyznaczonych  trasach Gór Orlickich i Bystrzyckich. Widziały Centrum Polskiego Biathlonu „Jamrozowa Polana”, w którym odbywały się treningi przyszłych olimpijczyków. Podczas spacerów  degustowały wody w pijalni wód mineralnych a wieczorem podziwiały pięknie podwietlan± fontannę, w pobliżu której stoi Dworek Chopina. Tam dzieci poszerzyły swoje wiadomoci o wielkim polskim kompozytorze i wysłuchały w skupieniu jego utworów.

Z dużym zainteresowaniem  trzecioklasici zwiedzili Muzeum Zabawek, które mieci się  w Kudowie- Zdrój. Jest to miejsce magiczne, w którym dzieci z radoci± i zdumieniem odkrywały zabawki swoich rodziców oraz dziadków. W tej samej miejscowoci znajduje się skansen „Szlak Gin±cych Zawodów”. Na jego terenie znajduj± się starodawne zabudowania i narzędzia dawniej używane oraz ogród zoologiczny z domowymi i dzikimi zwierzętami. W warsztacie garncarskim każde dziecko przy fachowej pomocy  mistrza wytoczyło i ozdobiło swój gliniany garnuszek. Ciekawe dowiadczenia uczniowie zebrali podczas kolejnej wycieczki – do Muzeum Papiernictwa. To jedyny zabytek , bezcenny w skali Europy. Podczas zajęć warsztatowych dzieci poznały sposób ręcznego wyrabiania papieru i samodzielnie wykonywały czerpanie i wyciskanie papieru.

To tylko najważniejsze atrakcje. Warto zobaczyć te niezwykle bajeczne krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, wielkie bogactwo natury, poznać historię i zwiedzić muzea z bogatymi zbiorami.

Wychowawcy klas: G. Bartusik, R. Kwiecień, A. Szczepańska

Zielona Szkoła 3a, 3b, 3c