II Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

1 i 2 czerwca (czwartek i piątek) odbył się w naszej szkole II Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Pomysłodawczynią imprezy była poprzednia p. dyr. Teresa Sordyl, która w czasie trwania poprzedniego, I Zlotu Szkół odbywającego się w Gimnazjum nr 2 w Wałbrzychu zaprosiła wszystkich do Nysy.

1 czerwca między godziną 9.00 a 10.00 przybyły do nas delegacje z siedmiu szkół: Szkoły Podstawowej ze Skorogoszczy, Szkoły Podstawowej nr 8 ze Świdnicy, Szkoły Podstawowej nr 12 z Głogowa, Gimnazjum nr 2 z Wałbrzycha, SOSzW z Bystrzycy Górnej, Szkoły Podstawowej z Polskiej Cerekwi, Szkoły Podstawowej nr 3 z Mysłowic oraz z fundacji "Serce".

Opiekunowie odpoczywają po podróży. Obok grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.

II Zlot rozpoczął się o godz. 10.30 częścią oficjalną, na którą złożyły się:

powitanie uczestników II Zlotu przez dyrektor Bożenę Węglarz

prezentacja pocztów sztandarowych

przemówienia zaproszonych gości, m. in.: Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu Cezarego Leżeńskiego, Burmistrza Miasta Nysy Mariana Smutkiewicza, Przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Szlempo.

W części oficjalnej uczestniczyło wielu znakomitych gości. Oprócz delegacji z zaproszonych szkół swoją obecnością zaszczycili nas m. in.: Podkanclerzy Kapituły Orderu Uśmiechu – p. Marek Michalak, członkowie Kapituły – p.Ewa Chrobak-Szota z Głuchołaz, p. Leon Piecuch a także Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty - p. Józef Adamów, Przewodnicząca Komisji Oświaty - p. Danuta Wąsowicz-Hołota, Prezes ZNP regionu Nysa - p. Józef Grębski, Dyrektor Ogniska Artystycznego w Nysie - p. Monika Kamińska.

Część oficjalna połączona została z krótką prezentacją poszczególnych szkół. Wszystkie występy zostały nagrodzone wielkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Prezentacje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 ze Świdnicy oraz z fundacji "Serce"

Po części oficjalnej oraz poczęstunku dla uczniów, nauczycieli i gości wyjechaliśmy do Głuchołaz, gdzie po obiedzie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla uczniów. Oprócz warsztatów teatralnych, pracowano w grupie plastycznej (w głuchołaskiej filii nyskiego Ogniska Artystycznego), tanecznej, muzycznej, ekologicznej.

Trwają warsztaty plastyczne oraz taneczne.

Pod wieczór zapłonęło ognisko, a nasi już zintegrowani uczniowie prezentowali wyniki swojej pracy. Rozstaliśmy się późno, pełni wrażeń.

Wykonane prace pod kierunkiem nauczycielki Ogniska Artystycznego. Obok efekty pracy warsztatów teatralnych.

Następnego dnia, po śniadaniu odbyło się spotkanie z  Kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu - Cezarym Leżeńskim - autorem książki dla dzieci. Po tym ciekawym wydarzeniu wyruszyliśmy w Góry Opawskie, aby zdobyć Biskupią Kopę. Po wyczerpującym marszu cel został osiągnięty, a uczniowie wraz z opiekunami po krótkim odpoczynku ruszyli w drogę powrotną.

Grupa z Mysłowic w drodze na Biskupią Kopę. Panorama Głuchołaz rozpościerająca się z wieży widokowej na szczycie.

A potem jeszcze oficjalne pożegnanie, w trakcie którego p. dyr. Bożena Węglarz podziękowała wszystkim za uczestnictwo w II Zlocie Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Dyrektor Bożena Węglarz dziękuje uczestnikom Zlotu za wspólne dwa dni, pełne niezapomnianych wrażeń.

Po ciepłych słowach pożegnania i wymianie drobnych upominków, wszyscy uczestnicy II Zlotu wyruszyli w drogę powrotną.

Do zobaczenia za rok w Świdnicy...