XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie

Dopiero pożegnaliśmy się z Rzecznikiem Praw Dziecka – Markiem Michalakiem, a już spotkaliśmy go ponownie w Śremie podczas XI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. W dniach 21-24 maja 2015 r. uczennice naszej szkoły: Wiktoria Gruszka, Martyna Tarnowska i Martyna Kloc oraz pani dyrektor Bożena Węglarz i nauczycielki: Beata Trzaska i Katarzyna Ryszewska wraz z przedstawicielami 15 innych placówek z całej Polski wzięły udział w spotkaniu integracyjnym ośrodków im. KOU. Marek Michalak jako Kanclerz Kapituły Orderu objął nad nim patronat honorowy.

Zloty, zgodnie z tradycją, odbywają się co roku. Tym razem gospodarzem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie, przepięknym bogatym w historię miasteczku, które oprócz reprezentantów zaproszonych szkół, ministra i przedstawicieli lokalnej władzy ugościło znamienitych Kawalerów Orderu Uśmiechu, m.in.: Henrykę Krzywonos – Strycharska, bp Antoniego Długosza, ks. Piotra Sadkiewicza, Stanisława Machowiaka, Małgorzatę Gambrych, Kazimierę Gierczyk, Edmunda Osesa.

Organizatorzy uroczystości przygotowali mnóstwo atrakcji. Po raz drugi uczestniczyliśmy w prawdziwej ceremonii wręczania Orderu Uśmiechu – tym razem pani Dorocie Zawadzkiej, znanej wszystkim z programu telewizyjnego Superniani. Mieliśmy też okazję i niewątpliwy zaszczyt spotkania z innymi Kawalerami Orderu Uśmiechu, z którymi zrobiono, a później podarowano nam zdjęcie.

W czasie Zlotu Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka Minister Marek Michalak wraz z Burmistrzem Śremia p. Adamem Lewandowskim odsłonili przy szkole gospodarzy ławeczkę Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Tradycyjnie podczas Zlotu, oprócz organizatorów, w programie artystycznym  prezentowały się wszystkie przybyłe placówki - w tym roku w „Playback show” związanym z latami siedemdziesiątymi. Nasze dziewczyny wcieliły się w postacie Maryli Rodowicz i jej chórzystek, porywając publiczność do zabawy. Oprócz nich udanie na scenie zagościli liczni naśladowcy ABBy, Boney M, U2, Depeche Mode , 2+1i nawet Danuty Rinn, prezentując piękne stroje i zmyślne układy choreograficzne.

Drugiego dnia Zlotu braliśmy  udział w przygotowanej i prowadzonej przez rodziców śremskiej szkoły grze miejskiej, dzięki której poznaliśmy historię i uroki jej miasta, a także zdobyliśmy nowych przyjaciół. Po obłaskawieniu czarownic (a taki był cel gry) i przejażdżce kolejką po parku  przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Najambitniej jednak podeszliśmy do popołudniowego "Biegu o uśmiech". Wszystkie dziewczyny godnie nas reprezentowały, spisując się na medal. W biegu zwyciężył dwudziestolatek, ale zaraz za nim na metę wbiegła Martyna Tarnowska i pozostałe nasze reprezentantki.

Pierwszego dnia organizatorzy zaprosili dzieci na seans filmowy, a sobotę zakończyli grami integracyjnymi. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie oraz pozdrawiamy wszystkich uczestników Zlotu! Za rok spotkamy się w Osieku. Już dziś zaczynamy odliczanie dni. Do zobaczenia!!!