To był ważny i  udany dzień w życiu naszej szkoły

Dzień Otwartych Drzwi 16 II 2013

Długo wszyscy – nauczyciele i pracownicy- przygotowywaliśmy się do tegorocznych Dni Otwartych naszej szkoły (16. Lutego), bo godnie chcieliśmy przyjąć naszych Drogich Gości, czyli dzieci pięcio, sześcio i siedmioletnie i ich rodziców.

Dziś, już po fakcie, bardzo się cieszymy z tych odwiedzin, z okazanego nam zainteresowania, z wielu konkretnych, rzeczowych pytań, które nam zadawano, bo świadczą one o powadze decyzji co do przyszłości dziecka, do początków Jego drogi edukacyjnej.

Nauczyciele jak najpełniej z zaangażowaniem zaprezentowali naszą ofertę. Rodzice, oglądając odświętne oblicze szkoły dopytywali się o codzienność, bo z szeregu takich zwykłych dni zbieranych w dziesięć miesięcy składa się każdy rok szkolny.

Dzieci i ich rodzice były zainteresowane głównie ofertą klas młodszych, a więc rozpoczynali zwiedzanie od trzeciego i czwartego piętra budynku, a tam oglądali zajęcia plastyczne, taneczne, ruchowe – wszystko kolorowe, dynamiczne, nastawione na zaangażowanie małych gości.

W wielu przypadkach finałem wizyty było uzgodnienie indywidualnego terminu zapisu dziecka z oddelegowanymi do tego zadania paniami.

W imieniu całej społeczności  Szkoły Podstawowej nr 1 dziękujemy za wizytę u nas i mamy nadzieję, że będzie to dobry początek sześciu lub siedmioletniej współpracy. Do zobaczenia.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie

Przeczytaj też list otwarty dyrektora szkoły do rodziców po Dniu Otwartych Drzwi w SP1 w Nysie