PŁYWANIE   w  SP 1

Pływanie w naszej szkole jest ważnym aspektem naszego życia szkolnego. Cotygodniowe dojazdy na Krytą Pływalnię na zajęcia lekcyjne i szkolenie z nauki pływania i pływania sportowego, sprawia, że nasi uczniowie osiągają wysoki poziom sportowy w tej dyscyplinie sportu oraz pięknie prezentują się na różnych zawodach i imprezach pływackich. Startujemy w zawodach gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Podobnie było w tym roku szkolnym. Uczniowie zdobyli mnóstwo medali i wyróżnień, które pomagają im przetrwać olbrzymi trud i wysiłek wkładany w zajęcia z nauki i doskonalenia pływania. Najlepsze wyniki umieszczane są w „Tabeli Rekordów Szkoły z Pływania”, a uzyskane umiejętności uczniowie z powodzeniem wykorzystają w czasie wakacji, podczas odpoczynku nad wodą.

Imprezy i wyniki uzyskane przez naszych uczniów w roku szkolnym 2016/17:

1. Sztafetowe Zawody Pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości – 11.11.216 - Nysa

2. Mikołajkowe Zawody Pływackie – 5.12.2016 - Nysa

3. XIII Mikołajkowe Zawody Pływackie pod patronatem Radosława Kawęckiego - 17.12.2016 r. – Wola k/Miedźnej

4. XVI Memoriał im. Władka Zegadłowicza – Wrocław 2017 - dla uczniów klas 3 - r. 2007

5. Mistrzostwa Województwa SZS w Pływaniu Drużynowym – 9 maja 2017 r. Kędzierzyn–Koźle

6. Mistrzostwa Nysy Szkół Podstawowych klas 4-6 w Pływaniu - Indywidualnie – 26.05.2017 - Nysa

7. Mistrzostwa Nysy Szkół Podstawowych klas 0-3 w Pływaniu z okazji Dnia Dziecka – 2.06.2017 - Nysa